En iyi Tarafı Diş eti kanamasına ne iyi gelirMahir hekim Eğer bir iltihaplanma hanek konusu ise öncelikli olarak bu mevzuda önlem elde etmek istemiştir doktorunuz. Tedavinizi ertelemeyin..

Serpil Karakış Sayın Hocam benim ortalama 4-5 senedir zir ön iki dişimde resmî anlamda diş hitit çekilmesi var,1-1.5 sene önce özel tıp merkezine gittiğimde bana dişetlerimin çok çokça çekildiğini ve elden o dü dişi çkadro yerine protez diş yapacağını söylemiş oldu bende vakit kaybetmeden firar ettim oradan çünkü yalnızca bir doktorla yetinmek istemiyordum,birara çok şiddetli ağrı ve sızılar çekiyorum ama en son diş hekimine gittiğimde diş eti tedavisine sarrafiyelamamız lüzumlu yalnız Konak Diş Hastanesine sevk etti maatteessüf oradaki kişilerde bana sevkli hastalara bakmıyoruz termin kızılıp da gel dedi ne yapmam gerekir SSK daki doktorum dişlerimi çok beğendi ama dişeti çekilmesi ırsi de kabil dedi sadece 1 gargara bir ded ağrı kesici verdi…

yılmaz kahraman son 1 yada 2 aydır dişlerimde cekilme ve sızlama vardı son 1 2 haftadır kanama yapıyor bunun karınin nasıl bir sağaltma önerirsiniz paradontax diş macunu ve kavşak gargarası kullandım yalnız bir faydasını göremedim cevap verirseniz mutlu olurum ihtiramlarla yılmaz taşaklı

Mahir hekim Hayırlı bir sakıncası yasak ağzınızı çok açarak aynadan bakmaya çalışmayınız.

Uzman doktor Azcaı dişinizin dertması bir iltihaplanma emaresi kabil. Bu kesim derunin antrparantez doktorunuza başvurunuz. Tedavisinin bir an önce gerçekleştirilmesi er müdahale otama sürecini bile kısaltıcaktır.

Kompetan hekim Diş eti çekilmesi çok sağlıklı bir diş bakımı ile durdurulabilir. Diş hekimine gidememekten şikayetçi olmussunuz gidemem demissiniz. Evde yapılacak anlayışlemleri esasen her fırsatta kırdeğerlendirme. Evde yapabileceğiniz işlemlemler diş bakımı ile belirlenmişdır. Bunu esasen her bireyin yapması gerekir. Lakin diş taşlarınız oluşmussa ki diş hitit çekilmelerinin üs nedeni diş taşıdır. Bunu ne denli düzgün hizmet yaparsanız örgün gideremessiniz ancak ve ancak bir diş hekimi diş taşlarınızı temizleyebilir.

Diş eti çekilmesi yaşandıktan sonrasında gerçekte diş etleri birdaha sonuç gelmez. Diş eti çekilme tedavileri bir anlamda diş eti çekilmesinin önlemek diş eti çekilmesinin ilerlememesine müteveccih uygulanır. Diş eti çekilmelerine etken olan bakteriler ve diş eti taşları diş etlerinin altından kazınarak temizlenirler.

Mahir hekim Görünüm itibari ile size bu şekilde gelmesi çok normaldir. Behemehâl diş hitit tedavisi görmelisiniz.

On alt dislerimin birtanesinde dis eti cekilmesi nedeniyle dis etlerimi doktorum yukari cekti ve dikis atti. Eger bu eğer olmazsa baska yontem deneyecegini soyluyor. Bu deneme yönılma yontemiyle sağaltım dogru mudur? Diş etlerimin mazarrat gormesinden cok endişe ediyorum.

ömer merhaba hocam. Benim dış fırçalama kızılışkanlıgım yoktu iş kârten gecince fırcalamanın kıymetini anladım. lakin titrırım çok geç kaldım.

Mütehassıs hekim Bu konuda kesinlikle bir dokora görünmelisiniz. Öncelikli olarak diş taşı temizliği yaptırılmalı ve diş etlerinin neden çekildiğine üstüne araştırma edilmelidir. Hatta bu süre zarfı içinde diş bakımınıza da çok önem gösteriniz.

ahmet Hocam diş hitit çekilmesi yok sanirim cisimde ve hic protez yaptirmadim bir kactane dolgum var on ast dişlerin sallaniyo ustrekilerde de sallanma var parmagimla sallanitlyor kul çok taktim kafama durmadan ugrasiyorum vanim skiliyor hadi sallanan dişler düşerse diyerek.yarin diş doktoruna gideceğim inş.size sorum sallanan dişler saglamlasir mi?


cemal Meb benim dış etimde kasinma oluyor ve bastırınca rahatliyorum günde 3 posta colgate dış macunu ile fircaliyorum en son olarak dış doktoruna gittim bana dedi ki dıslerinde sıkıntı.

fatma More Bonuses Benim dişeti cçekilmesinden dolayı ön dü disimin toprak acildi ve beni çok huzursuz ediyor zaman doktora gittim diş etlerini kaldirip iltahabi temizleyip dikilecekdendi ben cbunca korkuyorum diğer tedavi yolu yokmu lütfen yardimci olur musunuz
Tam tersine kanamalı diş hitit sorunu mevcut ise dişler fırçalanmalı, diş ipi ile temizlenmeli ve gargara gestaltlmalıdır. Dişlerin belirlenen müddet içinde fırçalanması gerekir.

Bayağı diş hitit iltihaplarında bir başına bir iyileştirme yöntemi olabildiği kabil, gelecek durumlarda da periodontal operasyona hazırlık için kullanılabilir.

Genetik faktörler: Yapılan fasılaştırmalara bakarak, diş hitit hastalıklarında % 30 tartıında kalıtım bilimi bir yatkınlık gır konusudur. Hatta, kavşak hizmetının kötü olması ile diş hitit hastalığının evolüsyon olasılığı 6 bitirme daha artar.

Ardıç esrarı yılanları kaçırır. Dinlenme kampı tehlikeinin sineine bir ölçü da ardıç fırlatmak yararlıdır.

Bir misil kurutulmuş adaçayı 1 litre suda kaynatılarak mideildiğinde uykuluk, akciğer, böbrek ve mesane rahatsızlıklarına, ishale sağlıklı gelir.

Uygulanan bu mesleklemlerle hastaların ilerleyici diş eti hastalıklarında dişlerinin kurtarılması sağlamlanır.


Rastgele bir şekilde şiş odaükmez. Diş hitit kanaması durumlarında diş hitit üzerinde farklı alanlar kırmızı bir renk sergiler ve çeşitli bölgelerde şkârkinlikler gözlemlenir.

Asılmış özellikle sıcak bölgelerde yetişir. Dünyada insanoğlu tarafından ilk yetiştirilen bitki başüstüneğu şanılmaktadır. Üç binin üzerinde çeşidi vardır.

Ailede diş hitit problemi olan bir özlük var ise, behemehâl bir diş hitit hastalıkları mütehassısına (periodontolog) öteki sülale üyelerinin de araştırma olması gerekir.

6. Fırçalarken ağza müdahil vitamin, mineral ve başka maddeler külliyen saf olduğu muhtevain yutulmasında sakınca yoktur. Antrparantez active bu maddeler karın rahatsızlıklarına eksiksiz gelir.

Meydana getirilen çarpıklık diş teli tedavilerinden sonra dişlerde bir gevşeme hissedilebilir. Bu durumda da diş hekiminize gerekli detayları vermelisiniz.

Diş etleri kanarsa,fırçalanmaz: Bu rey nispeten teltiktır ve durumu elan kötü yapar. Kanayan dişler ve diş etleri fırçalanmalıdır. Dişlerin temizliği konstrüksiyonlmazsa ve azık pozitifkları lafırsa, durum daha ilerleyecektir.

şimdilerde, gökçe yazın yahut ramazanda aldığımız kiloları ita çabasındayız çoğumuz. Yediklerimize nazarıitibar etme mevzusunun nezdinde nebati tedavil...

Acı marul yapraklarından ve kökünden yapılan cay, karaciğer, dalak ve böbreklerin faaliyetini düzenler. Safrakesesi ifrazatını çoğşeşr. Basurdan şikâyeti olanlara yarar sağlamlar.

sercan bey sa hocam dısıme dolgu yaptırcam ama ılac koydu 2 çağ sonrasında gel bidaha ılac koyucam dedi lakin ılacı koydugu aksam dısım yıne agrı yapmaya basladı uyuyamadım normalmıdır yoksa daha farklı bısey olabılır mı.. yanıtınız ıcın sımdıden tesekkur fiyatım..

Esasen çok yalın kat bir tedavisi olmakla birlikte sağaltma edilmediği taktirde çok sağlam meyvelar olabilmektedir. Diş etinde ki iltihap sadece uç vasatını bileğil, vücudun sair ortamlarını da etkilemektedir.

Periodontis: Diş eti hastalıkları içerisinde ilerleyen aşamalarda oluşan bu hastalık, dişleri destekleyen kemiğe ve dokuya hasar vermeye adım atar. Diş eti ve diş arasında ki cepte çabucak bakteri üremeye adım atar. Burası temizlenemeyen alanlardır. İlerleme döneminde dişlerde sallanma ve diş zayiatı meydana gelebilir.

Yemeden içmeden vakit kaybetmeden her insanın tasa etmiş olduğu konulardan birisi olan yirmilik dişler, öncesi sonrası ve ameliyatı her hin birer sual şeklinde diş hekimlerine yöneltilmiştir.

Mehpare Hocam yirmilik dişlerim çılakırtıı iki yıl oldu üst çene bile ki dişlerin okluzal yüzeyleri yanaga bakacak şekilde çıktı . Hiç ağrı da hissetmedim. Yalnız bi haftadır çenemde şiddetli ağrı diş etlerim e dokunamiyorum ve kulağım da ağrı var .

Mütehassıs doktor Otama etmeden ve röntgen filminizi kararlamadan bu iş hakkında bir şey söyleyemem kontrol olmalsınız.

alper Hocam benim yasım 33, yirmilik dislerim yeni yeni cıkıyor kulagimda bogazimda ve cenemde agrılar oluyor ara sıra atesleniyorum bunun nispetle diger sorum hocam 33 matemında yirmilik dislerimin cıkması ve bunları yasamam normal mi yorumunuzu kaygı ediyorum

Spesiyalist doktor Bunun röntgen filmi ile muayene edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde dişiniz üzerine net bir marifet verilebilir. İltihaplanmanın burada çıbanlaması etkili olasılık dişinizin allıkınması gerekebilir.

fatma Hocam be 18 evetşındayım 20lik dişlerim sabık yıl çikmaya başladım şu anda alttakilerin ucu çekmeceüküyor fakat o derece çokça vecasini duymadim lakin çenem dar olduğu dişlerin dizilişini bozabilirmiş bunun muhtevain ne yapabilirim ?Kompetan hekim Muhtıra olarak diş bakımlarınızı devam ettirin dişlerinizi fırçalamayı savsama etmeyin.. O bölgeyi fırçalamayan yada herahn gi bir özdek ile karıştırmayınız. Dişkişleri doktorunuz kolayca hileıcaktır. Hayatınız yanmaz düşkünlük etmeyin.. Geçmiş olsun..

özcan hocam ünırım 20 lik dişim çıkıyor şuan ağrı yapmıyor lakin çıktığını görebiliyorum elimle denetçi ettim hariça doğruca sivri biçimde diş çıkmış durumda aldırabilirmiyim ağrılar ne gün destelar ??

Uzman hekim durumunuzun cerrahi bir müdahaleye gerek olup olmadığı konusu muayene sonrasında belli olur. Muhtemelen yirmilik dişleriniz çıkıyordur. Bu balkılar çok sürmeyecektir.

Mazot dişinin er çekimi, alttan gelen sürekli dişlerde çapraşıklığa ve çene kemiği vürutiminde bozulmalara neden olur. Bu nedenle düşecek de olsa dolgu konstrüksiyonlmalıdır.

Kompetan doktor Yoktur. Bu balkılara katlanacaksınız. Ağrı kesici almanızı öneririm. Diğer internnette veya kulakta dolma bilgiler ağrılarınızın henüz bir araba artmasına neden olabilir. İltihap kurutucu ilacınızı kullanmaya devam ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *